Üretimde Bir Gün
ÜRETİMDE BİR GÜN
Piliçlerimiz biyogüvenlik kuralları çerçevesinde, son teknoloji ile donatılmış yetiştirme çiftliklerinde büyütülürler. Sürülerin kesimhaneye sevkinin ardından çiftliklerimizin içi tamamen temizlenir ve dezenfekte edilir. Yeni civcivler gelene kadar 10 günlük dezenfeksiyonun ardından fümigasyon uygulanarak civciv girişine hazır hale getirilir.

Piliçler kesimhaneye sevk edilmeden 5 gün önce gerekli testler yapılır ve gıda tarım bakanlığının izni ile kesimhaneye sevk edilir. Tüm süreçler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın resmi veteriner hekimleri tarafından denetlenir ve onaylanır.

Yönetmeliklere uygun olmayan hiçbir pilicin kesimine kesinlikle izin verilmez. Bunların yanı sıra Şenpiliç olarak periyodik, genel ve bölgesel biyogüvenlik eğitimleri düzenleyerek veteriner hekimlerimiz tarafından düzenli olarak bölgesel bilgilendirmeler yaparız. Piliçlerimizin sağlığını korumak için net kurallarımız var ve çiftçilerimiz de bu kuralları bilir ve uygular. Aksi halde işbirliğimizi kesinlikle sürdürmeyiz ve bu prensipten asla taviz vermeyiz.